تبلیغات
اسلام مدیا - فیلم مناظره سعید مستغاثی و جواد شمقدری | بررسی سینمای انقلاب اسلامی | گفتگوی ویژه خبری | لینک مستقیم دانلود
صلوات برای سلامتی امام زمان
نظر سنجی
اگه جنگ بـشه دوست داریـد تـو کـدوم قسمت فعالیت کنید؟بنر همسنگراندکتر حسن عباسی
سفیران تلاش
598 نامه
اسلام مدیا
نوای بی نوایی
وبسایت 598نامه ؛ روایتی دیگر از عاشقی

♥ لبیک یا خامنه‏ ای ♥

فیلم مناظره سعید مستغاثی و جواد شمقدری / بررسی سینمای انقلاب اسلامی / گفتگوی ویژه خبری / لینک مستقیم دانلود

در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 که به موضوع “سینمای انقلاب اسلامی” اختصاص داشت، جواد شمقدری، معاون امور سینمایی وزارت ارشاد و سعید مستغاثی، منتقد سینما و گارگردان مجموعه مستند راز آرماگدون، بررسی جهت گیری و روند حرکت سینمای ایران در سی سال گذشته پرداخته و به آسیب شناسی سینمای انقلاب اسلامی و برنامه­ها و عملکرد معاونت سینمایی اشاره کردند. متن این گفتگو به همراه فیلم این برنامه با لینک مستقیم در ادامه مطلب قرار دارد.

فیلم مناظره سعید مستغاثی و جواد شمقدری / بررسی سینمای انقلاب اسلامی / گفتگوی ویژه خبری

فیلم مناظره سعید مستغاثی و جواد شمقدری / بررسی سینمای انقلاب اسلامی / گفتگوی ویژه خبری


مدت زمان: 45 دقیقه

زمان پخش: 29/8/1390

کیفیت: TVRip (عالی)

کاری از: شبکه دو سیما / گفتگو ویژه خبری

جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت ارشاد در ابتدای برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 که به موضوع “بررسی سینمای انقلاب اسلامی” اختصاص داشت در پاسخ به این پرسش که چرا سینمای ایران با گذشت بیش از سی سال هنوز در جهت اهداف انقلاب قرار نگرفته گفت: سینمای ایران پس از انقلاب آن طور که باید، با آرمان های جامعه همراه نشد؛ گرچه برخی فیلمسازان ما نیز اساساً به دنبال حرکت در خلاف جهت انقلاب بوده اند که همواره نیز مورد حمایت قرار گرفتند و ساده ترین این حمایت ها کسب جایزه در جشنواره های جهانی بود. البته این یک موضوع کلی نیست و فیلمسازان نیز هستند که از جشنواره های جهانی جایزه بردند و معنویت گرایی و اخلاق که از مولفه های انقلاب است را در فیلمهای خود مطرح کرده اند.

وی همچنین درباره اینکه چرا مراحل مختلف ممیزی ارشاد جلوی ساخته شدن فیلم های مخالف جهت انقلاب را نمی گیرد گفت: به زعم من نزدیک به سی سال بود که از این گونه فیلمها حمایت می شد و هنر معاونت سینمایی جدید این است که تلاش کرد این جریان را تضعیف کند.

تفکر انقلاب از همان ابتدا وارد سینمای ایران نشد

در ادامه این میزگرد سعید مستغاثی درباره سخنان شمقدری گفت: بخشی از صحبتهای آقای شمقدری درست است؛ چرا که سینما اساساً با هدف ورود تجدد و اسلام زدایی وارد ایران شد. پیش از انقلاب دو گونه سینمای مبتذل (فیلم فارسی) و روشنفکری (موج نو) وجود داشت که یا از سوی کانون های ماسونی حمایت می شد و یا از سوی فرح پهلوی. پس از انقلاب دست کانون های ماسونی از سینمای ایران کوتاه شد اما آن روحیه همچنان باقی ماند. از سوی دیگر تحلیل نادرست از سینمای پیش از انقلاب موجب این تلقی شد که موج نو سینمای مطلوب انقلاب اسلامی است. بنابراین می توان گفت: تفکر انقلاب از همان ابتدا وارد سینمای ایران نشد.

در دوره اصلاحات سینمای ما به ورطه ابتذال بیشتری چرخید و با نوع قانونگذاری به جای بهبود سینمای ایران سیر نزولی آن رقم خورد به طوریکه در سال 82 و 83 کمترین استقبال از سینما و بیشترین فیلمهای مبتذل را شاهد بودیم.

“اخراجی ها” فقط سه میلیون تماشاگر داشت

جواد شمقدری، معاون سینمایی وزیر ارشاد در ادامه این گفتگو با اشاره به اینکه وضعیت سینما به کلی نسبت به گذشته تغییر کرده افزود: دو سه دهه قبل تنها راه فیلم دیدن خرید بلیط سینما بود چرا که در آن زمان ویدئو نیز ممنوع بود اما امروز با گسترش شبکه های ماهواره ای و دسترسی آسان مردم به فیلمها روبرو هستیم، تا جایی که “اخراجی ها” که پرفروش ترین فیلم ما بوده تنها 3 میلیون نفر تماشاگر داشت و این در مقابل جمعیت ما قابل توجه نیست.

برای جشنواره سی ام فجر چندین بار اعلام کردیم از فیلم نامه های مرتبط با انقلاب حمایت می کنیم اما دریغ از یک فیلمنامه. راهی نداریم جز اینکه در آینده نسلی داشته باشیم که علاوه بر آگاهی از تکنیک سینما، به ارمان های انقلاب نیز پایبند باشد.

سینمای ایران اتاق فکر می خواهد

سعید مستغاثی اما گفت: مشکل ما این است که همچون آمریکا در سینما اتاق فکر نداریم اتاق فکری که ایده ها از آن بیرون بیاید و بعد به داستان و فیلم نامه تبدیل شود. ما نباید به عنوان یک ناظر منتظر بمانیم این اتاق فکرها باید در معاونت سینمایی به وجود بیاید.

شمقدری با پذیرش این نکته گفت: ارتباط با نخبگان یک ضرورت قطعی و مورد تاکید رهبری انقلاب است. معاونت سینمایی ارتباط خود با حوزه و دانشگاه را افزایش داد اما نیازمند متقابل نخبگان هستیم. می خواستیم ماهیت سینمای ایران را بیرون بریزیم/ مثل معاونت سینمایی قبلی نیستیم.

بخش بعدی این گفتگو به بررسی عملکرد معاونت سینمایی خصوصاً در جشنواره 29 فجر اختصاص داشت که شمقدری در این باره توضیح داد: در دوره گذشته فیلم فجر می خواستیم ماهیت سینمای ایران را بیرون بریزیم که البته آسیبهای زیادی برای شخص خود من داشت اما تصمیم گرفتیم سیاست قبلی را که آشغال را زیر فرش می کرد و ویترین خوب از سینمای ایران برای مسئولان کشور می ساخت را کنار بگذاریم و آنچه در سینمای ایران اتفاق می افتد را عرضه کنیم.

مستغاثی با انتقاد از بیست و نهمین فیلم فجر گفت: در دوره اخیر جشنواره زخم آنچنان باز شد که بیماری به باقی بدن سرایت کرد. فضای بی اعتمادی بین معاونت سینمایی و نخبگان انقلابی ناشی از این شیوه برگزاری جشنواره فجر است.

سینمای ایران در اتوبان رسیدن به سینمای انقلاب است

در این بخش از گفتگو حبیب الله کاسه ساز با حضور روی خط تلفن گفتگوی خبری گفت: امام در اولین سخنرانی خود در بهشت زهرا با آن همه اشتغال و مسائل مهم می گویند «ما با سینما مخالف نیستم با فحشا مخالفیم» و خط مشی سینما در نظام جمهوری اسلامی را مشخص می کنند، اما اینکه تا حد بتوانیم انقلاب را در سینما محقق کنیم پرسش دیگری است. به نظر می رسد سینمای ایران خصوصاً در دوره معاونت شمقدری در اتوبان رسیدن به سینمای انقلاب است اما مسیر خیلی طولانی است.

راه نجات سینمای ایران همسوشدن با آرمان های انقلاب است

جدل میان شمقدری و مستغاثی با پایان یافتن سخنان کاسه ساز بار دیگر ادامه یافت. شمقدری با تاکید بر اینکه در جشنواره فجر به کسی باج نداده گفت: من اگر اهل باج دادن بودم به خانه سینما باج می دادم و این همه مشکلات برایم به وجود نمی آمد. من در مورد سینمای ایران افقی دارم راه نجات سینمای ایران یک چیز است اینکه با آرمانهای انقلاب همسو شود.

معاون سینمایی ادامه داد: اگر به دوره های قبل بازگردید فارابی و مرکز گسترش یا از فیلمهای خنثی و یا فیلمهای مساله دار حمایت می کردند اما ما این روند را متوقف کردیم.

70 درصد فیلم های جشنواره برخلاف جهت انقلاب بود

در این میانه مستغاثی از شمقدری پرسید “گزارش یک جشن مساله دار است یا نه؟” که شمقدری از او خواست به خاطر عدم حضور حاتمی کیا در این برنامه صحبتی در این باره صورت نگیرد. مستغاثی اما ادامه داد: جشنواره فجر نام انقلاب را یدک می کشد آیا این جشنواره نباید با آرمانهای انقلاب همسو باشد!؟ در جشنواره سال گذشته 70 درصد فیلم ها برخلاف جهت انقلاب و مروج لاابالی گری سکولاریزم و … بود.

آمارها از موفقیت معاونت سینمایی خبر می دهد

بخش پایان این برنامه به دفاع شمقدری از عملکرد معاونت سینمایی اختصاص یافت که وی با رد سخنان مستغاثی گفت: همه آمارها نشان دهنده بهبود کیفی فیلمها در سال های گذشته و موفقیت معاونت سینمایی در آشتی دادن دوباره مردم و سینماست. اگر قبول کنیم که جمهوری اسلامی برای امروز جهان حرفهایی برای گفتن دارد باید سینما را از دایره تنگ کشور خودمان خارج کنیم و جهانی سازیم. اتفاق خوبی در حال رخ دادن است که نشانه های آن را در آینده به نظاره خواهیم نشست.

»» بخش تصویری
.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: 576*720)
تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نا محدود
منبع: MobinMedia.ir


در مورد فایل های این نوشته به چند نکته توجه فرمایید:
1- اگر لینک دانلود چند قسمتی است، ابتدا تمام فایلهای مربوطه را دریافت کرده؛ سپس با کلیک روی فایل فشرده اولی اقدام به بازگشایی(Extract) فایل صوتی یا تصویری مربوطه به طور کامل نمایید. لازم به ذکر است برای این کار قبل از آن شما بایستی نرم افزار Winrar را از اینجا دانلود کرده و آن را نصب نمایید.
2- برای پوشش دادن سطح وسیعی از بازدید کنندگان سایت، فایل های تصویری سایت در سه کیفیت بالا با فرمت mkv. یا mp4. ، کیفیت متوسط با فرمت wmv. و کیفیت مخصوص نسخه موبایل با فرمت 3gp. قرار داده شده است؛ به علاوه در بخش سخنرانی ها، فایل های صوتی آنها نیز در سه کیفیت بالا، متوسط و پایین با فرمت mp3. قرار گرفته شده است.
3- اگر پس از بازگشایی فایل فشرده، پسوند فایل تصویری mkv. یا mp4. بود، برای نمایش آن از نرم افزار KMplayer استفاده نمایید (لینک دانلود).
4- در صورتی که لینک (های) دانلود مربوط به یک نرم افزار می باشد، پس از دانلود تمامی قسمتهای آن، فایل (های) مورد نظر را اکسترکت کرده و برای اجرا یا نصب نرم افزار در فولدر اکسترکت شده بر روی فایل اجرایی اصلی با پسوند exe کلیک کنید.
5- در صورت خراب بودن لینک اصلی از لینک کمکی درج شده استفاده کنید؛ ابتدا روی لینک کمکی مورد نظر کلیک کنید، سپس در صفحه باز شده جدید به مدت چند ثانیه تأمل کرده تا لینک های کمکی از چندین سرور معتبر اشتراک گذاری فایل مانند [2Shared ,RapidShare, MegaUpload, MediaFire, FileFactory, EasyShare] برای شما نمایان شود. از یک مورد به انتخاب خود استفاده کنید.
6- نظرات خود در مورد این نوشته یا مشکلات احتمالی درمورد خرابی فایل یا خرابی لینک دانلود فایل های این نوشته در قسمت ارتباط با ما یا در بخش نظرات همین نوشته بیان کنید.طبقه بندی: بحث و گفتگو، رسانه ها، سینما، مناظره، گفتگو ویژه،

برچسب ها: آرمان های انقلاب، برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2-بررسی سینمای انقلاب اسلامی، تفکر انقلاب از همان ابتدا وارد سینمای ایران نشد، تکنیک سینما، جشنواره های جهانی، جواد شمقدری-معاون امور سینمایی وزارت ارشاد، حبیب الله کاسه ساز، خط مشی سینما در نظام جمهوری اسلامی، سعید مستغاثی، سینمای ایران اتاق فکر می خواهد، سینمای ایران پس از انقلاب حرکت در خلاف جهت انقلاب، سینمای روشنفکری-موج نو، سینمای مبتذل-فیلم فارسی، لینک مستقیم دانلود، ما با سینما مخالف نیستم با فحشا مخالفیم، معاونت سینمایی، معنویت گرایی و اخلاق-از مولفه های انقلاب، ممیزی ارشاد، کانون های ماسونی، گزارش یک-حاتمی کیا، گسترش شبکه های ماهواره ای،
توسط: سرباز گمنام امام زمان (عج)
نظرات
درباره وبلاگ


رزمنده ای كه در فضای سایبری میجنگی! برای فشردن كلید های كامپیوتر وضو بگیر و با نیت قربت الی الله مطلب بنویس بدون كه تو مصداق و ما رمیت اذ رمیت و لكن الله رمی هستی.
شما در شبهای تاریك "جبهه سایبری" از میدان مین گناه عبور می كنید مراقب باشید، به شهدا تمسك كنید بصیرتتون را بالا ببرید كه تركش نخورید رابطه خودتونو با خدا زیاد كنید با اهل بیت یكی بشید و در این راه گوش به فرمان آن ها باشید...
آخرین مطالب
-

فیلم های ما در سرور آپارات