صلوات برای سلامتی امام زمان
نظر سنجی
اگه جنگ بـشه دوست داریـد تـو کـدوم قسمت فعالیت کنید؟بنر همسنگراندکتر حسن عباسی
سفیران تلاش
598 نامه
اسلام مدیا
نوای بی نوایی
وبسایت 598نامه ؛ روایتی دیگر از عاشقی

♥ لبیک یا خامنه‏ ای ♥

جهانی شدن، مهدویت و پایان تاریخ / استاد رحیم پور ازغدی / لینک مستقیم دانلود

استاد رحیم پور ازغدی سخنان خود در این مبحث را در دو بخش پرداختن به دو نظریه متقابل در خصوص تفسیر تاریخ انسان و بررسی اجمالی روایات ائمه اطهار پیرامون جامعه مهدوی؛ ارائه می کنند.

بخش نخست سخنرانی :

در این بخش از صحبت های ایشان به دو نظریه متقابل در خصوص تفسیر تاریخ انسان اشاره می شود.

انتظار را این گونه تعبیر کرده اند که سنتز تضاد واقعیت و حقیقت بدین مفهوم که واقعیت آنچه که هست و حقیقت آنچه که نیست ولی بایستی باشد. در همین خصوص دو نظریه متقابل برای تفسیر تاریخ بشر وجود دارد؛ یکی آن است که از آن تعبیر به مسیانیزم یا مسیح گرایی و موعود گرایی شده است که در آن دعوت به انتظار برای وضع موعود و اعتراض به وضع موجود و توأم با پیروزی حق بر باطل در موعود، است. این جریان فکری، پویایی را به تاریخ بخشیده و معتقد است که تاریخ از سوی یک موجود ذی شعور هدایت می شود و به عاقبت تاریخ با طلوع خورشید حقیقت، خوشبین است.

جریان فکری مقابل جریان قبلی، جریان فکری لیبرال سرمایه داری (غرب) است که در مقابل جریان مسیانیزم قرار دارد که تفکر محافظه کارانه دارد و با هدف حفظ وضع موحود پیش می رود و رسیدن به این هدف هم شرایطی را نیز طلب می کند.

تولید و القای باور اینکه وضع موجود یا مدرنیته فعلی جهان همان انتهای تاریخ است و از پس آن هیچ مدینه فاضله دیگری در راه نیست. در روند تولید این باور این سؤال که “ مدرنیته سرمایه داری آخر خط نیست؟ ” نبایستی در ذهن خواص و عوام شکل گیرد.

جهانی شدن، مهدویت و پایان تاریخ / استاد رحیم پور ازغدی

جهانی شدن، مهدویت و پایان تاریخ / سخرانی استاد رحیم پور ازغدی


مکان و زمان سخنرانی : دانشگاه مشهد - پاییز ۱۳۷۹

کاری از : مؤسسه طرحی برای فردا

نکته جالب در این میان این است که شیعه از همه ادیان و مذاهب به صورت شفاف تر در خصوص جامعه آخرالزّمان و جامعه مهدوی سخن به میان آورده است. جهانی شدن در نگاه جریان فکری اول به صورت توزیع عادلانه ثروت، علم، آگاهی، امنیت و حرمت و کرامت بشری است ولی در نگاه جریان فکری دوم، بدین صورت معنا می شود که جهان شرق در قاعده هرمی قرار دارد که رأس آن نظام سرمایه داری (سرمایه داران) است و هدف اصلی حفظ نظام سرمایه داری یهود است. در نگاه جریان فکری دوم جامعه مهدوی را با توجه به برداشت های شخصی از تعاریف آن، جامعه ای سلطه طلب و سرکوب گر می پندارد و آن را مغایر با جهانی شدن می داند.

در زیر گوشه ای از محورهای این باور تولید شده از جریان فکری دوم (نظام سرمایه داری) اشاره می شود :

 • هیچ مدینه فاضله‌ای در انتهای تاریخ وجود ندارد و نباید به آن فکر کرد و این فکری انحرافی در ذهن بشر و باوری اساطیری است.
 • هرکس از انقلاب در برابر نظام حاکم بر جهان سخن بگوید، یک بیمار است.
 • عدالت جهانی، اصول و ارزش، ایدئولوژی، انقلاب و… معنایی ندارد و بایستی مباحثی چون لذت، نسبیت مطرح شود تا مفاهیمی چون اصالت لذت جای اصالت کمال و اصالت ارزش به جای اصالت سود را بگیرد.
 • جهانی شدن آمریکایی به نوعی جهانی شدن زبان سرمایه داران یهودی و آمریکایی (ابر قدرت ها) است و درک زبان، اهداف و مقاصد آنان از سوی تمام جهانیان امری ضروری است.
 • هیچ حقیقت صد در صد مطلقی وجود ندارد و همه چیز حتی حقیقت هم نسبی است و بسته به برداشت های شخصی افراد دارد.
 • در دنیا اصلاً ظلم و استعماری نیست که مبارزه وجود داشته باشد [با استناد به سخن امام (ره) که می فرمایند: هر جا مظلوم هست مبارزه هست و هر جا مبارزه هست ما هستیم.]
 • هیچ اصول مطلق و حقیقی برای ساخت یک جامعه ایده آل وجود ندارد به دلیل آنکه تاریخ غایت خاصی ندارد.
 • یکی از اقتضاهای زندگی این است که بایستی با قدرت های بزرگ کنار آمد.
 • جهانی شدن و ترسیم جامعه مهدوی امری دینی نیست و از حوزه دین جداست.

بخش دوم سخنرانی :

در این بخش از صحبت های ایشان به گوشه ای از روایات ائمه اطهار در خصوص امام مهدی (عج) و جامعه مهدوی اشاره می شود :

 • مهدی (عج) خرد بشری را به کمال می رساند و همه را فرزانه می کند.
 • هیچ جای زمین نمی ماند مگر از برکت عدل و احسان مهدی (عج) احیا شود.
 • سخنگویان حکومت مهدی (عج) در مکه در مسجد الحرام فریاد می زنند که هر کس نماز واجب خود را در کنار حجرالسود خوانده و قصد خواندن نماز مستحبی دارد؛ کنار رود تا بقیه هم بتوانند نماز واجب خود را در کنار حجرالسود ادا کنند. [عدالت در عبادت]
 • زمین در زمان حکومت مهدی (عج) چنان محصول دهد که قبلاً نداده است و از آسمان چنان باران ببارد که قبلاً نباریده است و تمامی منابع زیرزمینی استخراج می شوند …
 • آتش فتنه ها سرکوب شده و سردرگمی های بشر خاتمه می یابد و یاران مهدی (عج) همه جا را فتح کرده و همه چیز و همه کس مطیع آنان می شوند.
 • عدالت چون گسترش گرما و سرما در هر کاشانه نفوذ کرده و طعم خود را به همه می چشاند.
 • در دوران حکومت مهدی (عج) دروغ، کینه، رانت خواری و … برمی افتد.
»» بخش تصویری

.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۲۶۴*۳۵۲)

.::. دانلود نسخه مخصوص موبایل – ۳gp .::.

(حجم کل:۵۹ MB )
لینک اصلی | لینک کمکی

»» بخش صوتی

.::. دانلود با کیفیت بالا .::.

(حجم کل:۳۰ MB )
لینک اصلی | لینک کمکی

.::. دانلود با کیفیت متوسط .::.

(حجم کل:۱۲ MB )
لینک اصلی
| لینک کمکی

.::. دانلود با کیفیت پایین .::.

(حجم کل:۴ MB )
لینک اصلی | لینک کمکی
تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نا محدود
منبع: MobinMedia.ir


در مورد فایل های این نوشته به چند نکته توجه فرمایید:
۱- اگر لینک دانلود چند قسمتی است، ابتدا تمام فایلهای مربوطه را دریافت کرده؛ سپس با کلیک روی فایل فشرده اولی اقدام به بازگشایی(Extract) فایل صوتی یا تصویری مربوطه به طور کامل نمایید. لازم به ذکر است برای این کار قبل از آن شما بایستی نرم افزار Winrar را از اینجا دانلود کرده و آن را نصب نمایید.
۲- برای پوشش دادن سطح وسیعی از بازدید کنندگان سایت، فایل های تصویری سایت در سه کیفیت بالا با فرمت mkv. یا mp4. ، کیفیت متوسط با فرمت wmv. و کیفیت مخصوص نسخه موبایل با فرمت ۳gp. قرار داده شده است؛ به علاوه در بخش سخنرانی ها، فایل های صوتی آنها نیز در سه کیفیت بالا، متوسط و پایین با فرمت mp3. قرار گرفته شده است.
۳- اگر پس از بازگشایی فایل فشرده، پسوند فایل تصویری mkv. یا mp4. بود، برای نمایش آن از نرم افزار KMplayer استفاده نمایید (لینک دانلود).
۴- در صورتی که لینک (های) دانلود مربوط به یک نرم افزار می باشد، پس از دانلود تمامی قسمتهای آن، فایل (های) مورد نظر را اکسترکت کرده و برای اجرا یا نصب نرم افزار در فولدر اکسترکت شده بر روی فایل اجرایی اصلی با پسوند exe کلیک کنید.
۵- در صورت خراب بودن لینک اصلی از لینک کمکی درج شده استفاده کنید؛ ابتدا روی لینک کمکی مورد نظر کلیک کنید، سپس در صفحه باز شده جدید به مدت چند ثانیه تأمل کرده تا لینک های کمکی از چندین سرور معتبر اشتراک گذاری فایل مانند [۲Shared ,RapidShare, MegaUpload, MediaFire, FileFactory, EasyShare] برای شما نمایان شود. از یک مورد به انتخاب خود استفاده کنید.
۶- نظرات خود در مورد این نوشته یا مشکلات احتمالی درمورد خرابی فایل یا خرابی لینک دانلود فایل های این نوشته در قسمت ارتباط با ما یا در بخش نظرات همین نوشته بیان کنید.طبقه بندی: استاد رحیم پور ازغدی، سخنرانی،

برچسب ها: Communism، Conservatism، Fascism، Francis Fukuyama، Futurism، Globalization، Karl Popper، Liberalism، Marxism، Messianism، Nationalism، Opposition، Secularism، Synthesis، Tolerance، احتجاج، ادیان، ارزش، استاد رحیم پور ازغدی، استعمار، استقلال، امام (ره)، امام زمان (عج)، انقلاب، اپوزسیون، اپوزیسیون، ایدئولوژی، بشریت، توتالیت، توتالیتاریسم، تولرانس، جامعه آخرالزّمان، جهانی شدن آمریکایی، جهانی شدن مهدوی، جهانی شدن؛ مهدویت و پایان تاریخ، حقوق بشر، خرد بشری، دانلود، دهه 60 میلادی، رانت خواری، رجایی، سخنرانی، سنتز، سوپرمن، سکولاریسم، صهیونیزم، عدالت، عقلانیت، غرب، فاشیسم، فتنه، فرانسیس فوکویاما، فوتوریزم، فوتوریسم، لیبرالیسم، لینک مستقیم، مارکسیسم، محافظه کارانه، مدرنیته، مدرنیته سرمایه داری، مدینه فاضله، مسیانیزم، مسیح گرایی، معیار اصالت سود، معیار اصالت لذت، مناسبات انسانی، مهدویت، مهدویت و جهانی شدن، مهدی (عج)، موعود گرایی، ناسیونالیسم، نجات، نفی پایان تاریخ، هیتلر، پایان تاریخ، چمران، کارل پوپر، کمونیسم، کنسرواتیسم، کنگره آزادی آمریکا، یهود،
توسط: سرباز گمنام امام زمان (عج)
نظرات
درباره وبلاگ


رزمنده ای كه در فضای سایبری میجنگی! برای فشردن كلید های كامپیوتر وضو بگیر و با نیت قربت الی الله مطلب بنویس بدون كه تو مصداق و ما رمیت اذ رمیت و لكن الله رمی هستی.
شما در شبهای تاریك "جبهه سایبری" از میدان مین گناه عبور می كنید مراقب باشید، به شهدا تمسك كنید بصیرتتون را بالا ببرید كه تركش نخورید رابطه خودتونو با خدا زیاد كنید با اهل بیت یكی بشید و در این راه گوش به فرمان آن ها باشید...
آخرین مطالب
-

فیلم های ما در سرور آپارات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات