صلوات برای سلامتی امام زمان
نظر سنجی
اگه جنگ بـشه دوست داریـد تـو کـدوم قسمت فعالیت کنید؟بنر همسنگراندکتر حسن عباسی
سفیران تلاش
598 نامه
اسلام مدیا
نوای بی نوایی
وبسایت 598نامه ؛ روایتی دیگر از عاشقی

♥ لبیک یا خامنه‏ ای ♥

جهان بدون مغز / دکتر حسن عباسی / لینک مستقیم دانلود

دکتر حسن عباسی ابتدا علم استراتژیک که علم بقای جامعه است را به مثابه علم پزشکی که علم بقای بدن انسان است، تعریف کردند و در این قالب به بیان تعریف نظام نوین اداره جهان از سوی غرب و اجزای آن می پردازند.

۱۰۰ سال پیش بحث بر یافتن مرکز جهان بوده است. ابتدا یک نظریه پرداز انگلیسی به نام مکیندر نظریه ای ارائه داد که هر کشور برقلب قاره آسیا – اروپا سیطره پیدا کند بر کل آسیا – اروپا  و به تبع آن بر کل جهان می تواند حکومت کند. شوروی نیز تا قبل از فروپاشی به دلیل تسلط بر منطقه آسیای میانه بر نیمی از دنیا تسلط داشت. به همین جهت و سلطه طلبی ابرقدرت ها جنگ جهانی دوم در حدود ۲۰ سال بعد از ارائه این نظریه شکل گرفت… پس ازجنگ جهانی دوم نیز بحث قلب جهانی در بعد آبی مطرح شد که با توجه به حجم بالای مبادلات اقتصادی و تجاری جهان از طریق اقیانوس اطلس منطقه ای به نام مثلث (منطقه) برمودا در وسط اقیانوس اطلس، به نام قلب آبی جهان یا هارت سی نامیده شد.

از این رو کشورهای سلطه گر در گام های آینده شناسی و تصمیم گیری های کلان خود به این دو منطقه توجه ویژه ای نموند که ابرقدرت هایی چون آمریکا به طور نمونه در خصوص قلب حیاتی دریا و برای ثبات منطقه در برمودا شایعاتی درست نمودند تا برخی تهدیدها و موانع از این منطقه دور شده و آنان سیاست های خود را در این منطقه اعمال نمایند.

جهان بدون مغز / سخنرانی دکتر حسن عباسی

جهان بدون مغز / سخنرانی دکتر حسن عباسی


مدت زمان : ۶۳ دقیقه

کاری از : اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان یزد

زمان : پاییز ۱۳۸۸

اما بعد از فروپاشی شوروی برخی تغییرات اساسی در حوزه منطقه جغرافیایی هارتلند و هارت سی رخ داد :

  1. قلب حیاتی جهان از آسیای مرکزی به منطقه ایران منتقل شد، چرا که  ۶۷ درصد انرژی جهان از منطقه ایران و کشورهای منطقه استخراج و تأمین می شود؛ باثبات ترین بازارها در منطقه ایران و کشورهای همسایه وجود دارد و بیشترین حجم منابع زیرزمینی در این منطقه قرار دارد –> به همین علت ایران از سال ۲۰۰۱ هارتلند جهان لقب گرفت.
  2. قلب حیاتی دریا هم دیگر منطقه برمودا نیست و آن هم به دلیل حجم مبادلات تجاری در مناطق آبی اطراف ایران، منطبق بر قلب حیاتی سرزمین یعنی منطقه ایران است –> به همین علت ایران از سال ۲۰۰۵ هارت سی جهان لقب گرفت. پس منطقه ایران هم قلب حیاتی جهان و هم قلب حیاتی دریا ست و به تبع آن ابرقدرت ها به دنبال تصرف ایران و کشورهای منطقه هستند. همانطور که در حال حاضر آمریکا در کشورهای همسایه ایران همچون جمهوری آذربایجان، کویت، ترکیه، بحرین، امارات، عمان، پاکستان، قطر، عراق و افغانستان و … پایگاه نظامی دارد.

اما چرا این قلب حیاتی آبی و خاکی جهان یعنی ایران به راحتی قابل تصرف نیست؟ سؤالی است که در ادامه پاسخ داده می شود. حال که در پیکره واحد در نظام استراتژیک جهان قلب مشخص شد، این سؤال مطرح است که مغز جهان کجاست؟

با توجه به تمثیل جهان به بدن یک انسان، آمریکا برای تبدیل شدن به مغز جهانی می بایست پروسه چندین ساله رو طی می نمود و نیز یک شبکه مواصلاتی (عصبی) برای سیطره در جهان تشکیل می داد. به همین دلیل سازمانی تحت عنوان NSA در سال ۱۹۵۳ شکل گرفت. NSA در جهان اینترنت را به مثابه یک شبکه عصبی برای جهان بوجود آورد که به تدریج با ظهور و بروز فناوری های جدید، هر گونه تبادل پیام و اطلاعات در جهان از طریق این شبکه اینترنت صورت پذیرد و هرگونه تبادل اطلاعات در اینترنت نیز از طریق مغز جهان(تجهیزات مخابراتی و امنیتی موجود در آمریکا) عبور کرده و پردازش گردد.

با توجه به آنچه گفته شده آمریکا با ایجاد شبکه عصبی مجازی (اینترنت) هدف تبدیل شدن به مغز جهان را در نظر داشت که در ادامه نیز شبکه سازی های مجازی در این بستر تحت عنوان شبکه های اجتماعی چون توئیتر، فیس بوک و … شکل گرفت.

NSA تمامی پیام ها، تراکنش ها، تبادل اطلاعات و … در سطح جهان را از طریق اینترنت و از طریق سوپر کامپیوتر های موجود در بستر سازمانی خود کنترل و پردازش می نماید.

اما ماهیت NSA و اینکه آمریکا با هدف تبدیل شدن به مغز جهان رو به جلو حرکت می نماید در چه نظام و ساختاری تعریف می شود؟

در مدل قدیمی اداره کشورها که  بر مبنای مدل سیستم های ارگانیکی تعریف می گردید و امنیت ملی هر کشور مبنی بر ۴ ستون اقتصاد، سیاست، فرهنگ و نظامی گری بود که به تبع آن این مدل در ساختار اداره جهان نیز قابل تعمیم بود اما در مدل جدید اداره کشورها  که بر مبنای مدل سایبرنتیک تعریف می شود یک ساختار دو قطبی متشکل از جزء تولید انرژی و جزء تولید اطلاعات، نظام اداره کشور را در بر می گیرد.
در نظام اداره کشورها و به تبع آن اداره جهان، در نظم نوین جهانی مدل سیستم های ارگانیکی کنار رفته و کم کم مدل سایبرنتیک در حال جایگزینی است که از اجزاء دو قطبی، یعنی مغز و قلب تشکیل می شود. در این ساختار یا مدل سایبرنتیک برخی کشورها به مثابه قلب، برخی دیگر به عنوان مغز جهان، برخی دارای هر دو جزء قلب و مغز، برخی به عنوان کمک دهنده به قلب جهان، برخی به عنوان یاری دهنده به مغز جهان و در آخر سایر کشورها نیز به عنوان مصرف کننده در این نظام و ساختار تعریف می شوند.

نقش کشورهای جهان در نظام نوین جهان بایو استراتژیک :

  • مغز جهان :  آمریکا
  • قلب جهان : ایران
  • دسته کشورها دارای هر دو جزء مغز وقلب یعنی تولید کننده انرژی و تولیدکننده اطلاعات : ژاپن، فرانسه، آلمان، چین، روسیه
  • دست کشورهای کمک دهنده به مغز جهان : کانادا، استرالیا، ایتالیا، اسپانیا، اتریش، هلند، سوئیس، سنگاپور، تایوان و …
  • دسته کشورهای کمک دهنده به قلب جهان : کویت، قطر، امارات، لیبی، الجزایر، نیجریه، نروژ، ونزوئلا، آذربایجان، ترکمنستان و …
  • دسته کشورها دارای هیچ کدام از دو جزء مغز وقلب یعنی تولید کننده انرژی و تولیدکننده اطلاعات (کشورهای مصرف کننده) : ارمنستان، لبنان، لهستان، کرواسی، مغولستان، برزیل، افغانستان، قزاقستان و …

دکتر حسن عباسی در آخر به این پرسش که چرا این قلب حیاتی یا همان ایران به راحتی قابل تصرف نیست؟، اینگونه پاسخ دادند :

در تشبیه جهان به بدن انسان، ذکر این نکته ضروری است که هیچگاه بدن با خواست و اراده مغز نمیتواند قلب را حتی لحظه ای از کار بیندازد، در ساختار بدن انسان، قلب حتی بدون مغز(در صورت مرگ مغزی) هم می تپد و زنده می ماند [جهان بدون مغز]، ولی مغز بدون قلب هرگز کار نمی کند…

»» بخش تصویری

.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: mp4، ابعاد تصویر: ۲۴۰*۳۵۲)

.::. دانلود نسخه مخصوص موبایل – ۳gp .::.

(حجم کل:۶۳٫۹ MB )
لینک اصلی | لینک کمکی

تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نا محدود
منبع: MobinMedia.ir


در مورد فایل های این نوشته به چند نکته توجه فرمایید:
۱- اگر لینک دانلود چند قسمتی است، ابتدا تمام فایلهای مربوطه را دریافت کرده؛ سپس با کلیک روی فایل فشرده اولی اقدام به بازگشایی(Extract) فایل صوتی یا تصویری مربوطه به طور کامل نمایید. لازم به ذکر است برای این کار قبل از آن شما بایستی نرم افزار Winrar را از اینجا دانلود کرده و آن را نصب نمایید.
۲- برای پوشش دادن سطح وسیعی از بازدید کنندگان سایت، فایل های تصویری سایت در سه کیفیت بالا با فرمت mkv. یا mp4. ، کیفیت متوسط با فرمت wmv. و کیفیت مخصوص نسخه موبایل با فرمت ۳gp. قرار داده شده است؛ به علاوه در بخش سخنرانی ها، فایل های صوتی آنها نیز در سه کیفیت بالا، متوسط و پایین با فرمت mp3. قرار گرفته شده است.
۳- اگر پس از بازگشایی فایل فشرده، پسوند فایل تصویری mkv. یا mp4. بود، برای نمایش آن از نرم افزار KMplayer استفاده نمایید (لینک دانلود).
۴- در صورتی که لینک (های) دانلود مربوط به یک نرم افزار می باشد، پس از دانلود تمامی قسمتهای آن، فایل (های) مورد نظر را اکسترکت کرده و برای اجرا یا نصب نرم افزار در فولدر اکسترکت شده بر روی فایل اجرایی اصلی با پسوند exe کلیک کنید.
۵- در صورت خراب بودن لینک اصلی از لینک کمکی درج شده استفاده کنید؛ ابتدا روی لینک کمکی مورد نظر کلیک کنید، سپس در صفحه باز شده جدید به مدت چند ثانیه تأمل کرده تا لینک های کمکی از چندین سرور معتبر اشتراک گذاری فایل مانند [۲Shared ,RapidShare, MegaUpload, MediaFire, FileFactory, EasyShare] برای شما نمایان شود. از یک مورد به انتخاب خود استفاده کنید.
۶- نظرات خود در مورد این نوشته یا مشکلات احتمالی درمورد خرابی فایل یا خرابی لینک دانلود فایل های این نوشته در قسمت ارتباط با ما یا در بخش نظرات همین نوشته بیان کنید.طبقه بندی: دکتر حسن عباسی، سخنرانی،

برچسب ها: 13 آبان، Cheney، CIA، Eshelon، Facebook، FBI، Halford J-Mackinder، Heart Land، Heart See، Imperialism، Internet II، National Security Agency، NSA، Oliver Stone، Twitter، Windows، آذربایجان، آسیای میانه، آلمان، آمریکا، آژانس امنیت ملی آمریکا، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی، اتریش، اداره جهان، ارمنستان، استرالیا، استکبار، اسپانیا، افغانستان، اقتصاد، اقیانوس آرام، اقیانوس اطلس، الجزایر، الیور استون، امارات، امام خمینی (ره)، امنیت ملی، امپریالیسم، انتخابات، اینترنت 2، ایتالیا، ایران، اینترنت، باتلاق، بحرین، برزیل، تایوان، ترکمنستان، ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، تمدن، توئیتر، توطئه، ثبات، جامعه، جامعه شناسی، جزیره خضرا، جمهوری آذربایجان، جنگ جهانی دوم، جهان بایو استراتژیک، جهان بدون مغز، جورج دبلیو بوش، حریم خصوصی، دانلود، دریای خزر، دریای عربی، دریای مکران، دیك چنی، دکتر حسن عباسی، دیپلماتیک، رابطه با آمریکا، روسیه، سال 1953، سخنرانی، سرقت اطلاعات، سرهلفرد مکیندر، سند چشم انداز، سنگاپور، سوئیس، سوپر کامپیوتر، سیا، سیاست، سیستم اشلون، شبکه اجتماعی، شبکه عصبی، شبکه عصبی جهان، شهر واشنگتن، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شوروی، عراق، علوم اجتماعی، علوم استراتژیک، علوم سیاسی، عمان، فرانسه، فرهنگ، فضای سایبر، فیس بوک، فیلم W، فیلم دبلیو، قاره آسیا، قاره اروپا، قزاقستان، قطر، قلب حیاتی دریا، قلب حیاتی سرزمین، لبنان، لهستان، لیبی، لینک مستقیم، مخابرات، مدل جهانی، مدل سایبرنتیک، مدل سیستم های ارگانیکی، مرکز جهان، معاون جرج دبلیو بوش، مغز جهان، مغولستان، منابع زیرزمینی، منطقه برموندا، نروژ، نظام جهانی، نظام سلطه، نظامی گری، نظریه های اندام وارگی، نفت، نیجریه، هارت سی، هارتلند، هاوس هافر، هلند، هیتلر، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع آمریکا، ونزوئلا، ویندوز، پاکستان، پایگاه نظامی، پردازش، چچن، چین، ژئوپولیتیکی، ژاپن، کاخ سفید، کانادا، کانون فرهنگی، کرواسی، کشورهای مصرف کننده، کنترل جمعیت، کنترل سایبرنتیک، کویت، گاز، گام های آینده شناسی، یزد،
توسط: سرباز گمنام امام زمان (عج)
نظرات
درباره وبلاگ


رزمنده ای كه در فضای سایبری میجنگی! برای فشردن كلید های كامپیوتر وضو بگیر و با نیت قربت الی الله مطلب بنویس بدون كه تو مصداق و ما رمیت اذ رمیت و لكن الله رمی هستی.
شما در شبهای تاریك "جبهه سایبری" از میدان مین گناه عبور می كنید مراقب باشید، به شهدا تمسك كنید بصیرتتون را بالا ببرید كه تركش نخورید رابطه خودتونو با خدا زیاد كنید با اهل بیت یكی بشید و در این راه گوش به فرمان آن ها باشید...
آخرین مطالب
-

فیلم های ما در سرور آپارات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات